wtorek, 18 lutego 2014

Kurs Fotografii Artystycznej - edycja wiosenna 2014

fot. Beata Knapek / Archiwum Kursu Fotografii Artystycznej
Trwają zapisy na zajęcia kolejnego semestru Kursu Fotografii Artystycznej! Zajęcia grupy początkującej będą się odbywały we środy o 18:30. Pierwsze spotkanie już piątego marca! Zapraszamy również na zajęcia grupy zaawansowanej!

Zajęcia dla grup początkujących rozpoczynamy od obszernego cyklu wykładów, omawiających podstawowe problemy techniczne i artystyczne. W trakcie spotkań skupiamy się przede wszystkim na tych kwestiach, które naszym znaniem są najistotniejsze z punktu widzenia praktyki fotografowania a ich opanowanie pozwala szybko przejść do satysfakcjonującej realizacji wielu tematów praktycznych. Uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi elementami procesu powstawania fotografii, od doboru i obsługi sprzętu fotograficznego, przez sposoby uzyskania poprawnego naświetlenia, wybór odpowiedniego oprogramowania i technik wykonywania odbitek aż po problemy kompozycji fotograficznej, ekspresji i stylu. Zajęcia dla grup zaawansowanych skupiają się na poszukiwaniu własnego stylu uczestników, rozwijają kreatywność i umiejętność fotograficznego patrzenia poprzez realizację wielu tematów praktycznych, obszerne konsultacje i towarzyszące im wykłady.

W trakcie zajęć zastanawiamy się nad najnowszymi trendami w fotografii, szukamy niekonwencjonalnych technik, zwracamy uwagę na specyfikę fotografii cyfrowej, problemy związane z publikacją zdjęć m.in. w internecie oraz na najnowsze trendy w technikach prezentacyjnych. W ramach spotkań przygotowujemy również do dalszej nauki na uczelniach artystycznych, pomagamy w przygotowaniu teczek/portfolio. Istnieje także możliwość pomocy w przygotowaniach do realizacji indywidualnych projektów fotograficznych i wystaw. Przyjęcie do grup zaawansowanych i konsultacyjnej możliwe jest wyłącznie po przedstawieniu teczki z pracami fotograficznymi. Po zakończeniu kursu, najlepsze prace absolwentów grup początkujących i zaawansowanych prezentowane są na wspólnej wystawie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupach maksymalnie 12-to osobowych i obejmują 32 godziny spotkań w formie wykładów i korekt. Dodatkowo w ramach kursu uczestnik ma do dyspozycji zajęcia w studio fotogra­ficznym, a także możliwość wyjazdu na dwudniowy plener fotogra­ficzny. Zapraszamy!

Zapisy i informacje tutaj oraz: 12/4221955 w.18 / teresafeliks(at)lamelli.com.pl

fot. Beata Knapek / Archiwum KFA