niedziela, 15 września 2013

Paweł Wieczorek wśród laureatów konkursu IPA 2013

International Photography Awards - IPA 2013
fot. Paweł Wieczorek
Z ogromna przyjemnością informujemy, że Paweł Wieczorek, absolwent Kursu Fotografii Artystycznej, znalazł się wśród laureatów konkursu International Photography Awards 2013, otrzymując pierwszą nagrodę w kategorii Editorial: Sports Non-Professional za zbiór zdjęć zatytułowanych Ballerina. W tym samym konkursie uhonorowano wyróżnieniami jego 6 innych fotografii w dwóch kategoriach. Gratulujemy!

Do tegorocznej edycji International Photography Awards zgłoszono blisko 15000 prac fotografów ze 103 krajów. IPA to konkurs organizowany od 2003 roku przez Lucie Foundation - organizację, której misją jest krzewienie sztuki fotograficznej, honorowanie jej współczesnych mistrzów i odkrywanie nowych talentów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są nominowani do trzech głównych nagród - statuetek Lucie, wręczanych podczas dorocznej ceremonii Lucie Awards w Los Angeles.

International Photography Awards - IPA 2013
fot. Paweł Wieczorek
Więcej o konkursie i fundacji na stronie: www.photoawards.com  Całą nagrodzoną serię Ballerina, można oglądać tutaj.

Przy okazji przypominamy, że w ubiegłym roku wystawa Pawła Wieczorka Hidden Under Hijab była częścią naszego jubileuszowego festiwalu z okazji XV. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Relację z wernisażu można zobaczyć tutaj. Paweł wieczorek jest również autorem fotorelacji z wernisażu wystawy Mirabilia.